Köves Slomó: Az egyházaknak kötelesség együttműködni Orbánnal
Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség vezető rabbija szerint azt támadják, aki cselekszik, rá a bírálatok ösztönzően hatnak.
Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség vezető rabbija szerint azt támadják, aki cselekszik, rá a bírálatok ösztönzően hatnak.
Seres László szerint soha nem helyes vakon bízni az államban. Szerintem sem. Épp ez a problémám a Sorsok Házával.
Olyan egyértelmű, számon kérhető állásfoglalásra kell késztetnünk a magyar kormányzatot, ami felülírhatja az eddigi, kétséges emlékezetpolitikai üzeneteket. Vélemény.
A Sorsok Háza koncepciója szó szerint félkész, vagyis 50-60 százalékban tekinthető csak véglegesnek – tudta meg a hvg.hu. A tervezett kiállítás mégis rengeteg bírálatot kapott az elmúlt hetekben. Azt egyelőre nem tudni, hogy a történelemhamisítással vádolt eredeti terveket átdolgozzák-e, vagy csak kiegészítik azokat.
"A New York-i központú Zsidó Világkongresszusnak csalódást okoz az, hogy a Budapesten megnyíló holokausztmúzeum úgy tálalja a második világháború eseményeit, hogy nem vesz tudomást arról a szerepről, amelyet a magyar társadalom tagjai és a magyar hatóságok játszottak a magyarországi zsidóság elpusztításában" – közölte Ronald S. Lauder, a szervezet elnöke.
A Randolph L. Braham a Mazsihisz elnökének küldött nyílt levelet, amelyben megköszönte, hogy a szervezet nem asszisztál a szerinte történelemhamisító múzeum megnyitásához.
Az izraeli Jad Vasem intézet szerint a jövőre megnyíló budapesti Sorsok Háza eltagadja a magyarországi zsidókat sújtó intézkedések egy részét. A Sorsok Háza és a holokauszt emlékezetével foglalkozó intézet közötti vita már évek óta tart.
Szokatlanul kemény hangvételű közleményt jelentetett meg a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége, üzentek az Egységes Magyarországi Zsidó Hitközségnek és Köves Slomónak a Sorsok Háza kapcsán.
Jó ideje tudható volt, hogy a folytatást blokkoló Lázár János távozásával előbb-utóbb felmelegíti a kormány a Sorsok Háza három éve befagyott ügyét, az azonban furcsa egybeesés, hogy pont az uniós "atombomba" ledobásának egy fontos állomása felé közeledve jelentik be azt. A múzeum ügye a két legnagyobb befolyású hazai zsidó szervezet, a Mazsihisz és az Emih szembenállásának, illetve az előbbi leszalámizásának újabb állomása is.
Három éve készült el a Józsefvárosi pályaudvar területén az az épületegyüttes, amely a holokauszt áldozatainak és az embermentők bátorságának állítana emléket, ám azóta is üresen áll. A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint azonban a várakozásnak vége: jövőre megnyílik az emlékközpont.
Schmidt Mária maradt a placcon a nagy vitában, ellenfele nincs, jöhet az avatás.
A kormánybiztos szerint Budapest lesz a legjobb hely Európában, feltéve, ha nem áll útjába 200 tonna gázmassza, kijut a válogatott az Eb-re, Schmidt Mária és Lázár János pedig befejezi a birkózást a Sorsok Háza felett.
Tóth Emese 11 évesen került először öccsével együtt állami gondozásba. Nehezek voltak a családi körülmények, apja agydaganattal, anyja súlyos pszichiátriai nehézségekkel küzdött, így ez tűnt jó megoldásnak. Tinédzserévei azzal teltek el, hogy hol beadták egy otthonba, hol hazatérhetett. Megannyi intézményt megjárt. Ma már túl van az érettségin, és a hvg.hu gyermekotthonokban felnőtt fiatalokról szóló videósorozatában arról mesélt: szeretne az ELTE-n tanulni, és egyszer majd óvodásokkal foglalkozni.
Schmidt Mária nem ugrál Lázár János utasítására – ez derül ki a HVG e heti számának információjából.
A holokauszt-évforduló reprezentatív létesítményének éppen azért kellett a gyerekekről szólnia, hogy ne szólhasson a lényegről, Schmidt Mária pedig a provokáció része.
A történész szerint amíg Lázár kezében van a Sorsok Háza, addig nincs remény a megnyitásra.
A 2016-os ötvenhatos emlékév koordinálásával bízhatják meg Schmidt Máriát, és vannak arra utaló jelek, hogy közben elveszik tőle a konfliktusokkal terhelt Sorsok Háza-projektet – értesült a Népszabadság.
Lázár János egy platformon van Zoltai Gusztávval és Heisler Andrással, és ő a felelős azért, amiért a Sorsok Háza félkész állapotban van – mondta Schmidt Mária, a Sorsok Háza létrehozásával megbízott történész a 168 Órának. Arról is mesélt, hogy miért választanak újra egy diktátort, és mit gondol Habony Árpádról.